Black Panther met drie Oscars naar huis

Het is geen verrassing dat ook dit jaar de genrefilm totaal voorbij is gekeken tijdens de Oscars. Marvel is het enige wat een beetje genre over zich heeft dat dit jaar eindelijk is erkend door de Academy, maar dat komt ook alleen maar omdat ze er niet meer omheen konden na alle Marvel geweld van de afgelopen jaren. Zelfs dan hebben ze volgens ‘kenners’ de verkeerde film uitgezocht om mee te dingen aan de allerbelangrijkste categorie: Beste Film. The Avengers: Infinity War had daar moeten staan volgens insiders, maar het neemt niet weg dat er in ieder geval wordt gekeken naar films die buiten het standaard Oscar stramien vallen.

Black Panther ging met drie beeldjes naar huis, namelijk voor Beste Score (Ludwig Goransson), Beste Costume Design (Ruth Carter) en Beste Production Design (Hannah Beachler). Mooiste nieuws was wellicht nog de winst voor Spider-Man: Into the Spider-Verse in de categorie Beste Animatiefilm. Die film wordt door zowel Marvel fans als niet Marvel fans gezien als de beste animatie van het jaar dankzij de bijzondere visuele stijl van de film.

Dus toch nog een beetje erkenning voor de genre film, maar hopelijk komt er weer een tijd dat echte horror- of fantasy films meedingen naar de felbegeerde beeldjes, zoals ooit het geval was in een tijd dat Silence of the Lambs het beeldje voor Beste Film mee naar huis nam.

Zie hier een volledige lijst van de winnaars:

Best Picture

“Black Panther”
“BlacKkKlansman”
“Bohemian Rhapsody”
“The Favourite”
“Green Book” (WINNER)
“Roma”
“A Star Is Born”
“Vice”

Director

Spike Lee, “BlacKkKlansman”
Pawel Pawlikowski, “Cold War”
Yorgos Lanthimos, “The Favourite”
Alfonso Cuarón, “Roma” (WINNER)
Adam McKay, “Vice”

Lead Actress

Yalitza Aparicio, “Roma”
Glenn Close, “The Wife”
Olivia Colman, “The Favourite” (WINNER)
Lady Gaga, “A Star Is Born”
Melissa McCarthy, “Can You Ever Forgive Me?”

Lead Actor

Christian Bale, “Vice”
Bradley Cooper, “A Star Is Born”
Willem Dafoe, “At Eternity’s Gate”
Rami Malek, “Bohemian Rhapsody” (WINNER)
Viggo Mortensen, “Green Book”

Original Song

“All The Stars” from “Black Panther” by Kendrick Lamar, SZA
“I’ll Fight” from “RBG” by Diane Warren, Jennifer Hudson
“The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns” by Marc Shaiman, Scott Wittman
“Shallow” from “A Star Is Born” by Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt and Benjamin Rice (WINNER)
“When A Cowboy Trades His Spurs For Wings” from “The Ballad of Buster Scruggs” by David Rawlings and Gillian Welch

Original Score

“BlacKkKlansman,” Terence Blanchard
“Black Panther,” Ludwig Goransson (WINNER)
“If Beale Street Could Talk,” Nicholas Britell
“Isle of Dogs,” Alexandre Desplat
“Mary Poppins Returns,” Marc Shaiman, Scott Wittman

Adapted Screenplay

“The Ballad of Buster Scruggs,” Joel Coen , Ethan Coen
“BlacKkKlansman,” Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee (WINNER)
“Can You Ever Forgive Me?,” Nicole Holofcener and Jeff Whitty
“If Beale Street Could Talk,” Barry Jenkins
“A Star Is Born,” Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters

Original Screenplay

“The Favourite,” Deborah Davis, Tony McNamara
“First Reformed,” Paul Schrader
“Green Book,” Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly (WINNER)
“Roma,” Alfonso Cuarón
“Vice,” Adam McKay

Live Action Short Film

“Detainment,” Vincent Lambe
“Fauve,” Jeremy Comte
“Marguerite,” Marianne Farley
“Mother,” Rodrigo Sorogoyen
“Skin,” Guy Nattiv (WINNER)

Visual Effects

“Avengers: Infinity War”
“Christopher Robin”
“First Man” (WINNER)
“Ready Player One”
“Solo: A Star Wars Story”

Documentary Short Subject

“Black Sheep,” Ed Perkins
“End Game,” Rob Epstein, Jeffrey Friedman
“Lifeboat,” Skye Fitzgerald
“A Night at the Garden,” Marshall Curry
“Period. End of Sentence.,” Rayka Zehtabchi (WINNER)

Animated Short

“Animal Behaviour,” Alison Snowden, David Fine
“Bao,” Domee Shi (WINNER)
“Late Afternoon,” Louise Bagnall
“One Small Step,” Andrew Chesworth, Bobby Pontillas
“Weekends,” Trevor Jimenez

Animated Feature

“Incredibles 2,” Brad Bird
“Isle of Dogs,” Wes Anderson
“Mirai,” Mamoru Hosoda
“Ralph Breaks the Internet,” Rich Moore, Phil Johnston
“Spider-Man: Into the Spider-Verse,” Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman (WINNER)

Supporting Actor

Mahershala Ali, “Green Book” (WINNER)
Adam Driver, “BlacKkKlansman”
Sam Elliott, “A Star Is Born”
Richard E. Grant, “Can You Ever Forgive Me?”
Sam Rockwell, “Vice”

Film Editing

“BlacKkKlansman,” Barry Alexander Brown
“Bohemian Rhapsody,” John Ottman (WINNER)
“Green Book,” Patrick J. Don Vito
“The Favourite,” Yorgos Mavropsaridis
“Vice,” Hank Corwin

Foreign Language Film

“Capernaum” (Lebanon)
“Cold War” (Poland)
“Never Look Away” (Germany)
“Roma” (Mexico) (WINNER)
“Shoplifters” (Japan)

Sound Mixing

“Black Panther,” Steve Boeddeker, Brandon Proctor and Peter Devlin
“Bohemian Rhapsody,” Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali (WINNER)
“First Man,” Jon Taylor, Frank A. Montaño, Ai-Ling Lee and Mary H. Ellis
“Roma,” Skip Lievsay, Craig Henighan and José Antonio García
“A Star Is Born,” Tom Ozanich, Dean Zupancic, Jason Ruder and Steve Morrow

Sound Editing

“Black Panther,” Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker
“Bohemian Rhapsody,” John Warhurst (WINNER)
“First Man,” Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan
“A Quiet Place,” Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
“Roma,” Sergio Diaz, Skip Lievsay

Cinematography

“Cold War,” Lukasz Zal
“The Favourite,” Robbie Ryan
“Never Look Away,” Caleb Deschanel
“Roma,” Alfonso Cuarón (WINNER)
“A Star Is Born,” Matthew Libatique

Production Design

“Black Panther,” Hannah Beachler (WINNER)
“First Man,” Nathan Crowley, Kathy Lucas
“The Favourite,” Fiona Crombie, Alice Felton
“Mary Poppins Returns,” John Myhre, Gordon Sim
“Roma,” Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez

Costume Design

“The Ballad of Buster Scruggs,” Mary Zophres
“Black Panther,” Ruth E. Carter (WINNER)
“The Favourite,” Sandy Powell
“Mary Poppins Returns,” Sandy Powell
“Mary Queen of Scots,” Alexandra Byrne

Makeup and Hairstyling

“Border,” Göran Lundström and Pamela Goldammer
“Mary Queen of Scots,” Jenny Shircore, Marc Pilcher and Jessica Brooks
“Vice,” Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia Dehaney (WINNER)

Documentary Feature

“Free Solo,” Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi (WINNER)
“Hale County This Morning, This Evening,” RaMell Ross
“Minding the Gap,” Bing Liu
“Of Fathers and Sons,” Talal Derki
“RBG,” Betsy West, Julie Cohen

Supporting Actress

Amy Adams, “Vice”
Marina de Tavira, “Roma”
Regina King, “If Beale Street Could Talk” (WINNER)
Emma Stone, “The Favourite”
Rachel Weisz, “The Favourite”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.